Wszystkie zaproponowane standardy budowy domu dopasowane zostały do wykonywanych przez nas projektów.

Każdy ze standardów został tak zoptymalizowany aby uzyskać przegrodę o jak najlepszych parametrach izolacyjności przy zastosowaniu jedynie naturalnych materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych.

DOM Z DREWNA - PROCES BUDOWY

Czy wiesz że?

 

Wieżowiec Mjøstårnet  w Brumunddal (położony nad największym w Norwegii jeziorem Mjøsa) to mierzący 85,4 m wysokości budynek z drewna. Jest to obecnie najwyższy budynek z drewna na świecie.
Wysokość ta daje możliwość umieszczenia ponad 25 kondygnacji !

Płyta fundamentowa stanowi podstawę wszystkich naszych domów. W zależności od standardu izolowana  jest odpowiednią grubością XPS.
Płyty fundamentowe pod dom z drewna wykonujemy przy zastosowaniu stali zbrojeniowej, zbrojenia rozproszonego oraz betonu wodoszczelnego.

Płyta fundamentowa

Podobnie jak ściany nośne, ściany działowe zbudowane są z tych samych materiałów, jedynie zmniejszona zostaje ich grubość dla potrzeb zachowania wysokiej akustyczności przegrody między pomieszczeniami.

Ściany wewnętrzne działowe

Do realizacji domu można wybrać jedną z 4 opcji przegrody zewnętrznej.
Ściany zewnętrzne zbudowane są z drewna świerkowego suszonego i struganego w klasie C24 z wypełnieniem wełną drzewną. Wełna drzewna w postaci płyt stanowi izolację zewnętrzną i przygotowana jest pod dalsze prace.

Ściany zewnętrzne

Duże rozpiętości z widocznymi belkami drewnianymi to jedno z możliwych wykończeń stropu. Stropy drewniane odpowiednio zaprojektowane i wykonane zapewniają obok walorów dekoracyjnych wysokie parametry izolacyjności akustycznej i termicznej.

Stropy

Ściany wewnętrzne nośne stanowią element konstrukcji budynku. Zbudowane są podobnie jak ściany zewnętrzne z drewna świerkowego klasy C24.
Dla zapewnienia usztywnienia konstrukcji stosujemy drewno świerkowe w postaci deskowania.
Izolacyjność akustyczną przegrody uzyskujemy dzięki zastosowaniu wewnętrznej izolacji z wełny drzewnej.

Ściany wewnętrzne nośne

Dach jest miejscem gdzie potrafi uciekać dużo ciepła zimą a latem poprzez nagrzanie pokrycia promieniuje ciepłem do pomieszczeń.
Aby zapobiec temu stosujemy odpowiednią izolację naszych dachów wykorzystując jako izolację między krokwie wełnę drzewną a na krokwie dodatkową warstwę płyt z gęstej wełny drzewnej.

Dach

JAK BUDUJEMY?

1. WYBÓR PROJEKTU

Z bazy naszych projektów wybierz ten, który odpowiada możliwościom wybudowania na Twojej działce oraz potrzebom Twoim i Twojej rodziny.

Jeśli masz wątpliwości napisz do nas i zweryfikujemy czy dany projekt można realizować na danej działce.

2. ADAPTACJA I POZWOLENIA

Zakupiony w naszym biurze projekt wymaga adaptacji do warunków danej działki.

Dla budynków które budujemy pomagamy w przejściu przez całą procedurę od adaptacji projektu po uzyskanie pozwolenia na budowę czy zgłoszenia budowy.

3. UMOWA - BUDOWA DOMU

Mając pozwolenie na budowę możemy podpisać umowę na realizację budowy.

Podczas podpisania umowy ustalamy detale związane z zakresem prowadzonych przez nas prac.

4. PREFABRYKACJA

Wszystkie ściany, stropy i częściowo dachy wykonywane są z wysoka dokładnością jako gotowe elementy na hali produkcyjnej.

Wykonane ściany oraz inne przegrody budynku dostarczane są na teren budowy i ciągu zaledwie 2-3 dni następuje zmontowanie budynku.

5. PŁYTA FUNDAMENTOWA

W czasie kiedy wykonywana jest prefabrykacja osobny zespół składający się z profesjonalistów w branży płyt fundamentowych wykonuje fundament pod przyszły dom.

6. MONTAŻ BUDYNKU

Na przygotowanym fundamencie w postaci płyty fundamentowej montowane są elementy ścian, stropu oraz dach.

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu przegród na hali sam proces przebiega bardzo sprawnie i po zaledwie kilku dniach od rozpoczęcia można przystępować do dalszych prac.

7. WYKOŃCZENIE BUDYNKU

Bardzo często nasze prace kończymy na etapie montażu ścian i wykonania dachu.

Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba wykonujemy wszystkie prace wewnątrz budynku aż do stanu deweloperskiego czy pod klucz.

8. ZAKOŃCZENIE BUDOWY

Kończąc budowę wszystkie elementy wykonane przez nas podlegają odbiorom, dzięki którym Inwestor otrzymuje obiekt spełniający wstępnie określone założenia.

ZAMÓW WYCENĘ BUDOWY TWOJEGO DOMU

Media Społecznościowe

Wszystkie prawa zastrzeżone Green Collective - 2021.

W kilku słowach o tym co robimy

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem oraz świadczymy usługi doradcze w zakresie budownictwa szkieletowego, energooszczędnego i pasywnego.

underup.pl - płyty fundamentowe

0zaogrzewanie.pl - ogrzewanie elektryczne

steico.pl - materiały konstrukcyjne i izolacyjne

Przydatne strony