CZĘŚĆ OPISOWA I RYSUNKOWA

1. Architektura

2. Konstrukcja

3. Instalacja elektryczna + fotowoltaiczna

4. Instalacja wod -kan

5. Instalacja wentylacyjna

6. Instalacja ogrzewania elektrycznego akumulacyjnego

7. Charakterystyka energetyczna budynku
 

 

UPRAWNIENIA PROJEKTANTÓW

ZGODA NA ZMIANY I ADAPTACJĘ

Zawartość projektu gotowego

Informacja projektowa

Wszystkie nasze projekty wysyłamy GRATIS przy użyciu paczkomatów In Post.
Termin wysyłki projektu wynosi od 72 h od zaksięgowania wpłaty za projekt.
Każdorazowo przed dokonaniem wpłaty za projekt informujemy o dostępności danego projektu, oraz czasie wysyłki.

 

Koszt i termin dostawy projektu

Zdarza się że zakupiony projekt nie może zostać zrealizowany. Możesz również się rozmyślić, nie wnikamy w powody Twojej rezygnacji.  Masz możliwość oddać zakupiony projekt i otrzymać zwrot wpłaconej wartości projektu.

Zapoznaj się z zasadami zwrotu i wymiany projektów, które zostały zawarte w REGULAMINIE.

Warunki wymiany i zwrotu projektów

STANDARD

Podstawowa adaptacja w branży konstrukcja + instalacje sanitarne

 

1. Adaptacja fundamentów

2. Adaptacja instalacji zgodnie z istniejącymi przyłączami

3. Adaptacja dachu ( kat nachylenia, warunki śniegowe i wiatrowe)

 

2 000,00 PLN

 

Zleć adaptację projektu Green Collective

Zakupiony w naszej pracowni projekt wymaga adaptacji przez uprawnionego projektanta do działki na jakiej będzie zlokalizowany.

 

Proces adaptacji  polega na sprawdzeniu i dostosowaniu dokumentacji do lokalnych uwarunkowań administracyjnych, klimatycznych i gruntowych oraz indywidualnych preferencji inwestora. Adaptacja projektu jest konieczna do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. 

 

Adaptacji projektu gotowego może dokonać jedynie uprawniony projektant. Osoba ta, podejmując się adaptacji formalnie bierze na siebie pełną odpowiedzialność za kompletność i poprawność dokumentacji projektowej, w tym za jej zgodność z normami i przepisami budowlanymi obowiązującymi w dniu składania projektu do zatwierdzenia, nawet wtedy gdy nie dokonuje prawie żadnych zmian w projekcie. Projektant dokonujący adaptacji przejmuje na siebie obowiązki z tytułu sprawowania nadzoru autorskiego.

 

ADAPTACJE  W RAMACH GREEN COLLECTIVE

 

Często biura projektowe, lub architekci zajmujący się adaptacjami nie czują się w projektach w technologii szkieletowej, stąd mamy dla Ciebie i Twojego architekta propozycję pomocy w adaptacji.

Po zakupie projektu gotowego proponujemy byś poszukał biura regionalnego, z którym nawiążesz współpracę w ramach adaptacji projektu.

Przedstaw w biurze zakres zmian jakie przewidujesz dla zakupionego projektu i uzgodnij czy dane biuro jest w stanie wykonać zmiany w konstrukcji jakie przewidziałeś dla swojej realizacji.

Jeśli okaże się że zmiany te przekraczają możliwości biura, wówczas my w ramach prac adaptacyjnych ( każdorazowo w zależności od złożoności prac wyceniamy nasz zakres) wykonujemy zmiany i przesyłamy rysunki zaktualizowane z wszystkimi podpisami i dokumentami wymaganymi do adaptacji w zakresie naszych zmian.
 

Adaptacja fundamentów - na podstawie badań gruntu wykonamy sprawdzenia i przeprojektowania płyty fundamentowej znajdującej się w projekcie do Twojej działki i warunków gruntowych panującej na niej.

Zmiany w konstrukcji ścian nośnych - często zdarza się że projekt idealnie pasuje do Waszej rodziny, ale wymaga minimalnych zmian w wielkości ze względu na możliwości zabudowania działki. 
Wówczas do adaptacji niezbędny staje się konstruktor. Najszybszą metodą wprowadzenia zmian jest przekazanie nam listy zmian i wprowadzenie ich w ramach adaptacji projektu.

Zmiany w konstrukcji dachu - podobnie jak to ma miejsce w przypadku ścian zmiany w konstrukcji dachu wymagają adaptacji zmian przez konstruktora. Tutaj podobnie jak to ma miejsce w przypadku fundamentów, czy ścian polecamy się w sprawnym wprowadzeniu zmian.

Zmiany w projekcie instalacji - dla instalacji należy wprowadzić zmiany zgodnie z życzeniami Inwestorów, raz odpowiednio zmodyfikować przebieg instalacji   pod i w płycie, tak by odpływy znalazły się zgodni z planem zagospodarowania działki.
Niektóre wydziały architektury życzą sobie by na planie zagospodarowania działki znalazły się podpisy wszystkich projektantów. Jeśli zajdzie taka potrzeba w Twoim przypadku wykonamy również taką adaptację w projekcie.

 

Jeśli nie wiesz czego możesz potrzebować lub co wybrać skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie projektu i jego adaptacji.

Każdy z naszych gotowych projektów zawiera komplet dokumentów opisowych oraz część rysunkową zawierającą wszystko co powinno znaleźć się w projekcie. 
Pamiętaj, że projekt ten wymaga wykonania adaptacji po zakupie.

Zapoznaj się z informacjami co zawiera każdy z naszych projektów

Kupując projekt otrzymujesz od nas projekt wymagający adaptacji do Twojej działki.
Ten etap najlepiej zlecić lokalnemu architektowi. Jeśli w projekcie chcesz wprowadzić większe zmiany możesz liczyć również na naszą pomoc.

Zapoznaj się z informacją odnośnie adaptacji projektu gotowego.

Po zapoznaniu się z naszymi domami mamy nadzieję że udało Ci się znaleźć idealny projekt.
Poniżej umieściliśmy wszystkie niezbędne informacje jak możesz kupić projekt.
Jeśli czegokolwiek nie wiesz zawsze możesz się z nami skontaktować.

Złóż zamówienie i ciesz się swoim nowym domem.

Znalazłeś swój wymarzony projekt domu, co dalej?

Wszystkie nasze projekty można zamówić i opłacić z poziomu strony wchodząc w dany projekt i wypełniając formularz zamówienia projektu.

Jeśli masz pytania przed zakupem zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy.

 

Uwaga! Dokumentacja techniczna projektu gotowego może w nieznacznie różnić się od koncepcji prezentowanej na stronie internetowej.

Adaptacja projektu

Jak zamówić projekt?

Media Społecznościowe

Wszystkie prawa zastrzeżone Green Collective - 2021.

W kilku słowach o tym co robimy

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem oraz świadczymy usługi doradcze w zakresie budownictwa szkieletowego, energooszczędnego i pasywnego.

underup.pl - płyty fundamentowe

0zaogrzewanie.pl - ogrzewanie elektryczne

steico.pl - materiały konstrukcyjne i izolacyjne

Przydatne strony